Sławomir John Lipiecki Website
login hasło
Witam na pokładzie

Witryna prezentuje część rezultatów mojej wieloletniej pracy m.in. z dziedziny analizy konstrukcji okrętów, rysunku technicznego, grafiki komputerowej itp. Zasadniczą jej część stanowią działy tematyczne poświęcone wojennym jednostkom morskim oraz kotom (Felidae).Sławomir J. Lipiecki

Ostatnio dodane prace

Nowości na stronie
12.07.2013
15:44

Żywienie kotów domowych

Wszystkie koty to drapieżniki doskonałe. Niestety, wielu ludzi raczy o tym zapominać, lub zwyczajnie nie przyjmuje tego do wiadomości. Dla amatorów „futrzaków” kotek to kolejne domowe zwierzątko, które można chować po swojemu, wychowywać po swojemu i… karmić po swojemu. Nic bardziej mylnego! Tak jak człowiek nie stanie się słoniem, tak kot nie stanie się człowiekiem – nigdy, przenigdy! Każdy szanujący się kot jest mięsożerny i dlatego jego zapotrzebowanie na węglowodany jest niewielkie. Artykuł ma na celu przede wszystkim ocalić jak najwięcej kocich istnień przed ich pseudo-miłośnikami.

czytaj dalej...
12.07.2013
14:36

Japońskie olbrzymy - pancerniki typu Yamato

Dwa japońskie pancerniki typu Yamato (trzeci okręt tego typu o nazwie „Shinano” ukończono jako lotniskowiec) powszechnie uważane są za najpotężniejsze jednostki tej klasy, jakie kiedykolwiek zbudowano. W wielu opracowaniach traktowane są niemal jak arcydzieła wojskowej myśli technicznej, z którymi żaden inny okręt nie mógłby się mierzyć. Nie jest to oczywiście prawdą. W rzeczywistości jednostki te posiadały szereg wad konstrukcyjnych i były dalekie od ideału.

czytaj dalej...
12.07.2013
12:15

Lampart - koci duch

Od ponad 3 milionów lat elegancka, cętkowana sylwetka lamparta (zwanego także panterą) jest ozdobą dzikich terenów Afryki, Azji i Kaukazu. Potrafi wspaniale się wspinać i jest zdolny do osiągania dużej prędkości na małym i średnim dystansie. Uwielbiane przez miłośników kotów, czczone przez Egipcjan i znienawidzone przez farmerów pantery są jedynymi wielkimi kotami, które wciąż pozostają niezagrożone całkowitym wyginięciem.

czytaj dalej...
09.06.2013
22:22

Felidae na morzach i oceanach

Koty to nie tylko wspaniali przyjaciele, ale przede wszystkim doskonali łowcy. Ich umiejętności ceni się zwłaszcza w portach i na morzu. Na statkach i okrętach jednym z większych problemów od wieków były szczury lub karaluchy. Z tego powodu przedstawiciele Felidae na wielu jednostkach są wliczani w "etatowy" stan załogi. Znaczącą rolę koty odegrały także podczas działań wojennych. Brały czynny udział w krwawych zmaganiach na morzach i oceanach będąc w roli maskotek - jedynym symbolem normalnego świata.

czytaj dalej...
07.06.2013
18:27

Meet George - kot z USS North Carolina

Koty są idealnymi towarzyszami morskich wypraw. W historii można się doszukać wielu przypadków słynnych podróży z udziałem kotowatych. Nic nie było jednak dla kotów takim wyzwaniem, jak ciężka służba na pokładach okrętów, szczególnie w okresie II wojny światowej.

czytaj dalej...
07.06.2013
18:27

Kicia - kotka z ORP Burza

W cieniu armat olbrzymich pancerników na morzach i oceanach naszego globu walczyły także siły lekkie mniejszych flot, w tym Polskiej Marynarki Wojennej. Na tych jednostkach również służyły koty przeróżnych ras i maści. Tym razem skoncentruję się na naszych krajowych „futrzanych marynarzach”.

czytaj dalej...
07.06.2013
18:26

Koniec ery pancerników?

Jednym z ulubionych twierdzeń, występujących w mass mediach „speców” od historii morskiej, jest iż dzień 7 kwietnia 1945 r. (zatopienie „Yamato”) to „kres ery pancernika”. Dlaczego tak jest? Tego tak po prawdzie nie wiadomo (…)

czytaj dalej...
07.06.2013
18:25

USS Iowa inaczej - recenzja artykułu z Okrętów

Recenzja artykułu pt. "Pancernik USS Iowa (BB-61) cz. 1", Autor: Grzegorz Nowak, OKRĘTY nr 4(13) kwiecień 2012 r., wyd. KAGERO. - Jako że pancerniki typu Iowa to niejako "moje podwórko", będę się czepiał. Na dodatek o tych jednostkach dostępnych jest tak dużo dobrych opracowań, że naprawdę trzeba się BARDZO mocno postarać, by coś popsuć. Cóż, jednak można!

czytaj dalej...
Przybornik
Jesteś 63650 majtkiem na pokładzie.

Przeszukaj witrynę: 

Morze Statki i Okręty - FB

 

Nowa Technika Wojskowa - FB

 

Mój baner:

 

 

Zaprzyjaźnione serwisy:

 

USS Iowa Association - Battleship Pacific Center

 

USS Iowa Association - Battleship Pacific Center

 

Sklei i serwis komputerowy

 

 

 

 


   Mapa strony

Portfolio
       Sławomir Lipiecki
        Publicystyka
        Rysunki i Grafika
        Webdesign
Okręty
        Artykuły
        Recenzje
        Modele
        Źródła
MSiO
        Numery
        Facebook
        Magnum-X
Koty
        Artykuły
        Źródła
        Mój poradnik
Persido
        Żywot człowieka poczciwego
        Kogut domowy
        Zgrupowanie AK Podlasie
        Galeria
Galeria
        Moje prace
        Okręty
        Koty
        Różne
Kontakt
   Szybki kontakt

E-mail: irbis@warships.com.pl
   Narzędzia

Copyright (c) Sławomir Lipiecki