Sławomir John Lipiecki Website
login hasło
Witam na pokładzie

Witryna prezentuje część rezultatów mojej wieloletniej pracy m.in. z dziedziny analizy konstrukcji okrętów, rysunku technicznego, grafiki komputerowej itp. Zasadniczą jej część stanowią działy tematyczne poświęcone wojennym jednostkom morskim oraz kotom (Felidae).Sławomir J. Lipiecki

Ostatnio dodane prace

Nowości na stronie
30.06.2015
16:52

U-booty typu VIIC - rozmowa z Autorem

"U-Boot VIIC" - Seria 3D Wydawnictwo KAGERO, Lublin 2008 r. Autorzy: Sławomir Lipiecki (tekst i rysunki) i Stefan Dramiński (grafika 3D) Z Autorem tekstu i rysunków technicznych, Sławomirem J. Lipieckim, rozmawia Daniel Wolszczak.

czytaj dalej...
26.06.2015
12:07

Dybuk (recenzja)

Czy można połączyć ogień z wodą? Autor książki najwyraźniej spróbował się podjąć tego działania, scalając ze sobą niezwykłą kompanię bohaterów, którzy wyruszają wręcz na okultystyczną misję zabicia tytułowego „Dybuka”. Czy można pokonać stereotypy i wzajemne uprzedzenie?

czytaj dalej...
22.06.2015
07:07

Zgrupowanie A. K. Podlasie

W dniu 26 czerwca 2015 r. Zgrupowanie A. K. Podlasie zostało zaproszone na święto 25 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Białymstoku. Zgrupowanie będzie miało swoje stanowisko.

czytaj dalej...
22.06.2015
07:01

Prawdziwa rodzina

Kolejnym tematem, jaki podejmiemy w dziale „żywota człowieka poczciwego” jest ojcostwo i jego problematyka. Do podjęcia tej tematyki skłonił mnie ostatnio spot pojawiający się w mediach, gdzie dojrzała bizneswoman robi bilans życiowy, w którym wylicza swoje osiągnięci oprócz jednego rodzicielstwa.

czytaj dalej...
16.06.2015
08:15

Okręty podwodne typu VIIC

Niemieckie U-Booty (skrót od niem. „Unterseeboot”, oznaczający okręt podwodny) typu VII C były jednymi z najlepszych i zarazem najliczniej produkowanych okrętów podwodnych II wojny światowej. Konstrukcja tych jednostek była bardzo solidna. Jak na okręty oceaniczne, mimo niewielkich rozmiarów cechowały się dobrymi właściwościami morskimi, a dzięki mocnym blachom poszycia kadłuba sztywnego, osiągały duże zanurzenie, często nawet ponad 250 m.

czytaj dalej...
11.06.2015
01:13

Spotkanie z Janem Komasą

W dniu 3 czerwca 2015 r. spotkałem się z wybitnym reżyserem młodego pokolenia Panem Janem Komasą. Spotkanie było możliwie, dzięki Pani Aleksandrze charyzmatycznej agentki Pana Jana ze studia „Point of You”, które mieści się na Warszawskim Czerniakowie. Tu od razu „zapaliły mi się lampki kontrolne” w głowie, gdyż to miejsce jest bardzo szczególne dla dziejów Powstania Warszawskiego. W tej dzielnicy toczyły się najcięższe walki, w których wyróżniło się Zgrupowania AK „Radosław”, którego członkiem był płk. Edmund Baranowski, którego miałam honor poznać i porozmawiać.

czytaj dalej...
10.06.2015
22:21

Machiny wojenne w Białymstoku

Dnia 29 maja 2015 r. o godz. 17:00 miałem zaszczyt i ogromną przyjemność uczestniczyć w premierowej inauguracji wystawy czasowej „Machiny Wojenne” w Muzeum Wojska w Białymstoku. Było to dla mnie niesamowite przeżycie, jako sympatyka żywej historii. Osobiście uwielbiam takie wystawy, gdyż przypomniała mi jedną z wystaw na zamku w moim rodzimym Lidzbarku Warmińskim – „średniowieczne narzędzia tortur” w czerwcu 2000 r. i spotkała mnie bardzo miła niespodzianka po 15 latach.

czytaj dalej...
09.06.2015
22:18

Uprising

Nawiązując do piosenki zespołu „Sabaton”; stało się! Zgrupowanie Żołnierzy Armii Krajowej rejonu Podlasia, jako na razie nieformalne zrzeszenie miłośników historii II Wojny światowej im. Majora Władysława Raginisa (bohaterskiego obrońcy spod Wizny, odznaczonego i awansowanego pośmiertnie do stopnia majora przez + śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego); zostaje powołane do życia. Rozmowy i wstępne plany miały swój początek jeszcze w końcówce 2014 r., kiedy w małej grupce osób będącej pod wrażeniem teledysków grupy „Sabaton” zrodził się pomysł.

czytaj dalej...
Przybornik
Jesteś 63650 majtkiem na pokładzie.

Przeszukaj witrynę: 

Morze Statki i Okręty - FB

 

Nowa Technika Wojskowa - FB

 

Mój baner:

 

 

Zaprzyjaźnione serwisy:

 

USS Iowa Association - Battleship Pacific Center

 

USS Iowa Association - Battleship Pacific Center

 

Sklei i serwis komputerowy

 

 

 

 


   Mapa strony

Portfolio
       Sławomir Lipiecki
        Publicystyka
        Rysunki i Grafika
        Webdesign
Okręty
        Artykuły
        Recenzje
        Modele
        Źródła
MSiO
        Numery
        Facebook
        Magnum-X
Koty
        Artykuły
        Źródła
        Mój poradnik
Persido
        Żywot człowieka poczciwego
        Kogut domowy
        Zgrupowanie AK Podlasie
        Galeria
Galeria
        Moje prace
        Okręty
        Koty
        Różne
Kontakt
   Szybki kontakt

E-mail: irbis@warships.com.pl
   Narzędzia

Copyright (c) Sławomir Lipiecki